BMW Concept Path 22: scrambler gebaseerd op R nineT

BMW Motorrad presenteert de BMW Concept Path 22. Het is een bijzondere interpretatie van een scrambler, die tijdens de vierde editie van het Wheels & Waves Festival in Biarritz aan het publiek wordt voorgesteld. Het festival, dat van 11 tot 14 juni 2015 wordt gehouden, is een unieke ontmoetingsplaats waar mensen in een sfeer van pure vrijheid en individualiteit alles op het gebied van custom motoren, surfen en kunst kunnen uitwisselen. 

De eerste scramblers waren in de jaren vijftig gemodificeerde wegmotoren met grove banden, een iets verhoogde veerweg en een hoog gemonteerde uitlaat voor offroad-gebruik. Door deze kenmerken hadden de motoren een karakteristiek uiterlijk dat symbool werd voor een bepaalde levensstijl. “Een scrambler is de perfecte motor voor Wheels & Waves. Hij belichaamt de essentie van motorrijden en trekt zich niets aan van bestaande conventies”, legt Egar Heinrich, Head of BMW Motorrad Design, uit. “De prestaties zijn minder belangrijk, maar stijl en originaliteit des te meer. Scramblers drukken passie uit en zijn net zo divers als hun eigenaren. De BMW Concept Path 22 is onze eigen interpretatie gebaseerd op de BMW R nineT. Deze laatste is de perfecte basis voor een ombouw tot scrambler.”

Samenwerking met Southsiders MC, Ornamental Conifer en Dyer Brand.
De BMW Concept Path 22 is het resultaat van een samenwerking die veel verder gaat dan de motorfiets zelf. Op initiatief van de Wheels & Waves organisatie – de motorclub Southsiders MC en clublid Vincent Prat in het bijzonder – heeft BMW Motorrad de kunstenaar Ornamental Conifer en surfboardmaker Mason Dyer van Dyer Brand uitgenodigd om de BMW Concept Path 22 samen te ontwerpen. “Gebaseerd op onze interpretatie van de scrambler wilden we een motorfiets ontwikkelen die perfect aansluit op de grote diversiteit aan mensen en culturen die je op Wheels & Waves tegenkomt. We hebben de perfecte partners gevonden om dit mogelijk te maken. De BMW Concept Path 22 weerspiegelt alles wat het Waves & Wheel-publiek, het festival en de lifestyle zo speciaal maken”, zegt Heinrich.

Om deze reden wordt de BMW scrambler aan bezoekers van Wheels & Waves gepresenteerd in een bijzondere kleurstelling, compleet met lederen BMW motorkleding die speciaal door Ornamental Conifer is ontworpen, evenals twee surfplanken van Dyer Brand. Samen weerspiegelen ze de creatieve sfeer die Wheels & Waves en zijn voortdurend groeiende gemeenschap ademen. De naam ‘Path 22’ refereert aan een van Europa’s meest bijzondere surfplekken die alleen insiders kennen. Dit strand ligt aan de Atlantische kust van Zuid-Frankrijk en is niet toegankelijk voor auto’s. Het pad dat naar deze speciale plek leidt, wordt aangeduid met nummer 22.

De motorfiets – De uitdrukking van vrijheid.
“De BMW Concept Path 22 staat voor vrijheid in de ruimste zin van het woord. Er zijn geen grenzen. Waar je ook van houdt, alles is geoorloofd, net als op het Wheels & Waves Festival”, zegt Ola Stenegard, Head of BMW BMW Motorrad Vehicle design. “De BMW Concept Path 22 is gebaseerd op de BMW R nineT, die wij zien als de ultieme custom. Sterker nog, de BMW R nineT is ontworpen om relatief eenvoudig te worden aangepast aan de persoonlijke voorkeuren van zijn eigenaar. Het idee van een BMW scrambler is niet nieuw, maar dit is het juiste moment om onze interpretatie van dit legendarische motorfietsconcept te presenteren.”

Het hart van de BMW Concept Path 22 wordt gevormd door een krachtige tweecilinder boxermotor met cardanaandrijving – typisch BMW. Dankzij de aan één kant gemonteerde wielophanging is het vijfspaakswiel extra goed zichtbaar, opnieuw een typisch BMW kenmerk. Ook de rest van de motor is eenvoudig maar krachtig vormgegeven. De klassieke ronde koplamp, de brandstoftank en het korte zadel zorgen voor de perfecte verhoudingen. De tank is hoger dan de achterzijde, wat zorgt voor uitstekende rijeigenschappen. Typische scrambler-kenmerken, zoals een groot voorwiel, een iets langere veerweg en een hoog gemonteerde uitlaat zorgen ervoor dat de BMW Concept Path 22 zich moeiteloos over gravel en zand laat dirigeren. Deze elementen dragen ook bij aan het dominante uiterlijk dat meteen verraadt welke ervaringen de bestuurder van de BMW Concept Path 22 kan verwachten.

Rijplezier in zijn puurste vorm.
De BMW Concept Path 22 is gestript tot het puur noodzakelijke. Elk detail heeft een functie en straalt vakmanschap uit. Behalve rustieke elementen zoals de wielbouten en de beschermende kap voor de koplamp, zijn er ook hoogwaardige details, zoals het lederen zadel, lederen handvatten en de in typische scramblerstijl uitgevoerde Akrapovic uitlaat van roestvrij staal. Ook opvallend zijn de sportieve onderdelen van Öhlins and Gilles Tooling, de in de uiteinden van het stuur geïntegreerde knipperlichten, het instrumentenpaneel van MotoGadget en contrasterende onderdelen van Roland Sands Design. De in geborsteld aluminium uitgevoerde wielen zijn exclusief door BMW Motorrad geproduceerd. Alle onderdelen van de BMW Concept Path 22 zijn van de hoogst mogelijke kwaliteit en geen enkel detail is overbodig.

Kunst van Ornamental Conifer.
Het opvallende lakwerk van de koplampbehuizing, brandstoftank en spatborden is ontworpen door Ornamental Conifer, alias Nico Sclater. Hij maakt al lang onderdeel uit van Wheels & Waves en is medeoprichter van de grafische identiteit van het festival. Gestileerd vormgegeven letters en grafische versiering staan in zijn werk centraal. De ondeugende stijl van zijn typografie gaat vaak samen met kernachtige woordspelingen. Behalve de lak van de scrambler bewerkte hij ook een aantal lederen jassen voor het BMW Concept Path 22 team.

De golven berijden – surfplanken van Dyer Brand.
Een bijzonder kenmerk van de BMW Concept Path 22 is de surfplankhouder aan de rechterzijde. Deze is speciaal door BMW Motorrad ontworpen en is net zo minimalistisch, functioneel en van hoge kwaliteit als de motorfiets zelf. De houder is gemaakt van aluminium en leder en is geschikt voor surfplanken van uiteenlopende formaten. Als de houder wordt ingeklapt, vormt het een geheel met het silhouet van de motorfiets. Eenvoudig demonteren is ook mogelijk. De surfboards voor in de drager zijn gemaakt door de toonaangevende boardmaker Mason Dyer van de fabrikant Dyer Brand in San Diego. Dyer is beroemd om zijn hoge kwaliteit custom surfplanken die zijn geïnspireerd op de vijftiger en zestiger jaren. Speciaal voor de BMW Concept Path 22 ontwierp Dyer twee surfboards: een longboard die verwijst naar de periode van de opkomst van de scramblers en een shortboard die aan de eisen van hedendaagse surfers voldoet.

BMW Concept Path R nineT


Share


Laatste Nieuws

Motornieuws

BMW Motorrad Days 2021 verhuizen naar Berlijn
BMW Motorrad Days 2021 verhuizen naar Berlijn
Na 18 edities van de BMW Motorrad-Days in Garmisch-Partenkirchen in Beieren, zal 's werelds grootste BMW Motorrad-evenement vanaf 2021 plaats gaan ...
BMW onthult M modellen volgende week
BMW onthult M modellen volgende week
Bijna een jaar geleden was op Nieuwsmotor al te lezen dat BMW de namen van verschillende modellen had vastgelegd met de in de autowereld befaamde "...
Nieuw: Helmchat communicatieset app voor motorrijders
Nieuw: Helmchat communicatieset app voor motorrijders
Helmchat is een gratis app, waarmee het mogelijk is om meerdere rijders met verschillende merken communicatiesets toch met elkaar te laten communic...
Testmotor: test 2020 KTM 890 Duke R
Testmotor: test 2020 KTM 890 Duke R
Door de redactie van Testmotor is de nieuwe 2020 KTM 890 Duke R getest. Hieronder vindt u een samenvatting van de conclusie, de hele test is, inclu...
Suzuki 100th Anniversary kleurstelling ook voor 2021 GSX-R750 en GSX-R600 USA
Suzuki 100th Anniversary kleurstelling ook voor 2021 GSX-R750 en GSX-R600 USA
Suzuki kondigde al maanden geleden een 100th Anniversary Edition aan van de GSX-R1000 superbike, maar kwam pas recent met het model op de mark...

Motorsport

MotoGP: Morbidelli wint op Misano
MotoGP: Morbidelli wint op Misano
De zesde ronde van het MotoGP kampioenschap werd verreden op het circuit van Misano. Franco Morbidelli komt als eerste door bocht één en staat zijn...
Jeffrey Herlings onderweg naar huis na zware crash in Italië
Jeffrey Herlings onderweg naar huis na zware crash in Italië
Motorcrosser Jeffrey Herlings kwam vanmorgen hard ten val tijdens de vrije training van de MXGP Grand Prix van Faenza in Italië. Herlings, viervoud...
MTM Kawasaki MotoPort scoort 1 - 2 in World Supersport 300
MTM Kawasaki MotoPort scoort 1 - 2 in World Supersport 300
Jeffrey Buis en Scott Deroue zorgden voor een fantastische 1-2 voor MTM Kawasaki MotoPort in de tweede race van de Teruel ronde op Motorland Aragon...
Jeffrey Buis is de nieuwe leider in het World Supersport 300 kampioenschap
Jeffrey Buis is de nieuwe leider in het World Supersport 300 kampioenschap
 Op Motorland Aragon werden afgelopen weekend de vijfde en zesde race van het World Supersport 300 seizoen verreden. Jeffrey Buis liet een zee...
MotoGP: Oliveira wint na bizarre laatste ronde
MotoGP: Oliveira wint na bizarre laatste ronde
Voor de tweede achtereenvolgende week is de Redbull ring het toneel van de MotoGP. Vorige week werd de MotoGP race overschaduwd door een aantal zwa...

Motorprijzen

Indian Motorcycle prijslijst 2020
Indian Motorcycle prijslijst 2020
 Op de 2020 prijslijst van Indian Motorcycle wordt voor elke kleurstelling een aparte prijs gerekend, zoals dat normaal is bij Amerikaanse cru...
Triumph Motorcycles prijslijst 2020
Triumph Motorcycles prijslijst 2020
Op de 2020 prijslijst van Triumph Motorcycles is de opvallendste nieuwkomer de Tiger 900, die nu vanaf € 13.600 beschikbaar is, dat is zo'n 400 eur...
Harley-Davidson prijslijst 2020
Harley-Davidson prijslijst 2020
Ook in 2020 is prijslijst van Harley-Davidson weer extreem lang, met meer dan 100 verschillende keuzes. Die diversiteit wordt maar deels door de ve...
Peugeot Motocycles prijslijst 2020
Peugeot Motocycles prijslijst 2020
Nu Peugeot Scooter veranderd is in Peugeot Motocycles, is het nog even wachten op de nieuw aangekondigde motorfietsen, waarmee moederbedrijf Mahind...
SYM scooters prijslijst 2020
SYM scooters prijslijst 2020
Voor 2020 zien we bij meerdere SYM-modellen een prijsverhoging. Bij het Taiwanese merk verdween daarnaast de Maxsym 600i uit de prijslijst, waarvoo...

Motorbranche

Het Salon - Brussels Motor Show 2021: nog moeilijke keuzes
Het Salon - Brussels Motor Show 2021: nog moeilijke keuzes
In een persbericht laat organisator Febiac weten dat rondom de Brussels Autoshow, beter bekend als Het Salon, voor de 2021-editie aan 'de ontwikkel...
Honda boekt verlies van ruim 73 miljard Yen
Honda boekt verlies van ruim 73 miljard Yen
Honda heeft de cijfers gepresenteerd van het eerste kwartaal van het fiscale jaar 2021. Het fiscale jaar in Japan loopt namelijk van 1 april tot 31...
Import tweedehands motorfietsen stijgt 70% in augustus 2020
Import tweedehands motorfietsen stijgt 70% in augustus 2020
Zowel de import als de export van tweedehands motoren daalde in het eerste halfjaar van 2020 hard, maar vooral de "grijze" import herstelt zich ext...
MV Agusta gaat licenties voor consumentenproducten uitgeven
MV Agusta gaat licenties voor consumentenproducten uitgeven
MV Agusta heeft IMG als haar exclusieve wereldwijde licentievertegenwoordiger aangesteld. IMG zal daarmee het merk MV Agusta als naam op een nieuw ...
ViaBovag occasionsite verandert betaalstructuur adverteerders
ViaBovag occasionsite verandert betaalstructuur adverteerders
Occasionsite ViaBOVAG is tijdelijk gratis voor BOVAG-leden die adverteren met motoren, auto's en fietsen. Voor autobedrijven hanteert viaBovag.nl n...

Motorvacatures

Motorvacature: Medewerker E-Commerce – Service & verkoopadviseur accessoires
Motorvacature: Medewerker E-Commerce – Service & verkoopadviseur accessoires
Wegens sterke groei zijn wij per direct op zoek naar versterking voor ons team. Heb jij benzine in je bloed? Zie je jezelf al in een motorzaak...
Motorvacature: eerste motorfietstechnicus
Motorvacature: eerste motorfietstechnicus
Ben jij die ervaren motorfietstechnicus die op zoek is naar een nieuwe uitdaging? Zoek niet verder, wij hebben ‘m voor jou. Wij bieden je een ...
MotorVacature: Digital Marketing Coördinator Yamaha Motor
MotorVacature: Digital Marketing Coördinator Yamaha Motor
De Digital Marketing Coördinator is verantwoordelijk voor het implementeren, beheren en bewaken van de digitale communicatiekanalen van Yamaha Moto...
MotorVacature: verkoopadviseur motorfietsen
MotorVacature: verkoopadviseur motorfietsen
Ben jij de verkoper waar de klant vertrouwen in heeft en heb jij het juiste commerciële inzicht? Heb jij daarnaast affiniteit met online marketing?...
MotorVacature: Balie- / Servicemedewerk(st)er
MotorVacature: Balie- / Servicemedewerk(st)er
Ben jij de Allround Balie- / Servicemedewerk(st)er met een passie voor motorfietsen die ons team komt versterken? Houd je van afwisseling in je wer...

Persberichten

Nieuwe Kawasaki KX250 eind september bij de dealer
Nieuwe Kawasaki KX250 eind september bij de dealer
Klaar om de volgende kampioen te worden? Ga dan naar de officiële Kawasaki Motocross dealer en maak vanaf eind september kennis met de gloednieuwe ...
BOVAG: BTW over BPM betalen is niet eerlijk
BOVAG: BTW over BPM betalen is niet eerlijk
In het Belastingplan staat een aanpassing van de regels rond de BPM, de luxe-belasting op auto’s, motoren en campers. Het moment waarop de hoogte v...
Indian Motorcycle introduceert 2021 Vintage en Roadmaster modellen
Indian Motorcycle introduceert 2021 Vintage en Roadmaster modellen
In de Indian Motorcycle cruiser line-up voor 2021 is er een nieuwe Indian Vintage Dark Horse die wordt geleverd met zwarte lederen tassen en een vo...
Cardo Refreshment Kit voor communicatiesystemen motorrijders
Cardo Refreshment Kit voor communicatiesystemen motorrijders
Zodra motorrijders het juiste Cardo Systems-apparaat voor hen hebben gevonden, zullen de Cardo communicatiesystemen, dankzij de volledige ondersteu...
Vanaf 1 oktober geopend: full service Motorstalling Noord-Holland
Vanaf 1 oktober geopend: full service Motorstalling Noord-Holland
Vanaf 1 oktober 2020 is motorland een nieuwe motorstalling rijker. In Warmenhuizen, in de kop van Noord-Holland, opent Jan Spanjaart samen met Jarn...

Plaats Reactie


{rsform 3}